Stálá expozice

Pravidelní, ale i náhodní návštěvníci Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě se mohou v letošní turistické sezoně těšit na znovuotevření stálé expozice, která bude mít novou podobu a otevřena bude 1. července tohoto roku.

Stálou expozicí se naše galerie založená roku 1965, prezentuje již od roku 1979. Hlavním účelem stálé expozice je představit návštěvníkům reprezentativní vzorek svých sbírkových fondů. Protože jsou sbírkové fondy živým organismem, do nějž každý rok přibývá v té které sbírkové skupině několik exponátů, bude tento fakt i odrážet výběr vystavených děl.   V posledních letech jsme prostory stálé expozice využívali zejména pro proměnné či tematické výstavy. Stálá expozice ve smyslu komplexního představení sbírky, v níž by byla zastoupena výtvarná díla všech materiálů, ze všech námi spravovaných sbírkových skupin, nebyla instalována již několik let.  Tento deficit bychom chtěli v letošním roce napravit a představit takovou expozicí, v níž se promítnou nejen různé skupiny výtvarných děl z naší sbírky a díla od známých umělců regionálního i nadregionálního významu, ale zároveň i nové akvizice, které jsme během těch posledních let do sbírek, ať už darem či koupí, získali.

Kromě autorů majících vztah k našemu regionu zastoupených například jmény jako Bohuslav Reynek, Jan Zrzavý, Jaroslav Panuška, Jiří John, Venda Truhlářová, Jaroslav Šerých, Pavel Sukdolák, Otakar Marcin, Olbram Zoubek a jiných, přibudou nová jména jako Oldřich Jelínek, Ivo Křen, Milan Košař, Alois Mikulka, Jaroslav Rössler, Josef Bárta, Věroslav Škrabánek ml. a další.

Těšíme se na Vás…

 

 

CONTACT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod
Czech Republic

e-mail: galerie@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

CONTACT US

WE ARE OPEN

open daily expect Monday 9.00–12.00 and 13.00–17.00

kraj vysocina    rada galerii      facebook      PODPORIL KV

{snippet kontejner_KONEC|}