Zvolte jazyk

II. trienále současné ilustrační tvorby

V rámci 22. Podzimního knižního veletrhu se uskuteční přehlídka ilustrační tvorby studentů. Výstava je součástí již II. trienále Současné ilustrační tvorby. Přehlídky se v letošním roce zúčastnili zástupci jedenácti středních, vyšších odborných a vysokých škol z celé České republiky. Díky tak velkému počtu škol jsou díla zastoupená na výstavě velmi různorodá. Návštěvník se může setkat s celou řadou výtvarných prostředků a technik. Zastoupeny jsou známé techniky jako akvarel, tuš, pastel, suchá jehla, ale i méně známé jako např. benzínová technika. K mladé generaci výtvarníků patří také používání nových médií jako počítač či scan. Knižní ilustrace tak dostává nové netradiční formy a je zajímavým srovnáním s klasickou ilustrací, jak ji zná většina čtenářů. Stejně různorodá jsou také ilustrovaná literární díla. Zastoupena jsou díla klasiků i autorů zcela neznámých a nechybí ani knihy autorské. K výstavě je vydán katalog prezentující vybraná díla všech zúčastněných autorů. Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 19. 10. 2012 v 17 hodin. Výstavu uvede Mgr. Markéta Odehnalová a na kytaru zahraje a zazpívá Tereza Růžičková. Výstava potrvá do 25. listopadu 2012.

II. trienále současné ilustrační tvorby 19. 10. - 25. 11. 2012II. trienále současné ilustrační tvorby 19. 10. - 25. 11. 2012II. trienále současné ilustrační tvorby 19. 10. - 25. 11. 2012II. trienále současné ilustrační tvorby 19. 10. - 25. 11. 2012

Informace a přihláška

 

V rámci 22. Podzimního knižního veletrhu se uskuteční přehlídka ilustrační tvorby studentů. Výstava je součástí již II. trienále Současné ilustrační tvorby. Přehlídky se v letošním roce zúčastnili zástupci jedenácti středních, vyšších odborných a vysokých škol z celé České republiky. Díky tak velkému počtu škol jsou díla zastoupená na výstavě velmi různorodá. Návštěvník se může setkat s celou řadou výtvarných prostředků a technik. Zastoupeny jsou známé techniky jako akvarel, tuš, pastel, suchá jehla, ale i méně známé jako např. benzínová technika. K mladé generaci výtvarníků patří také používání nových médií jako počítač či scan. Knižní ilustrace tak dostává nové netradiční formy a je zajímavým srovnáním s klasickou ilustrací, jak ji zná většina čtenářů. Stejně různorodá jsou také ilustrovaná literární díla. Zastoupena jsou díla klasiků i autorů zcela neznámých a nechybí ani knihy autorské. K výstavě je vydán katalog prezentující vybraná díla všech zúčastněných autorů. Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 19. 10. 2012 v 17 hodin. Výstavu uvede Mgr. Markéta Odehnalová a na kytaru zahraje a zazpívá Tereza Růžičková. Výstava potrvá do 25. listopadu 2012.

Seznam vystavujících:

Pavlína Zemanová, Matouš Valchář, Tereza Šmolíková, Barbora Šíblová, Aneta Silberová, Jan Šedivý, Hana Sasínová, Michaela Rokytová, Dominika Pýchová, Anna Pleštilová, Gabriela Plačková, Iva Munduchová, Miloš Makovský, Marie Krygielová, Iva Krupicová, Tereza Königová, Marie Kohoutová, Adéla Knajzlová, Jitka Karlišová, Magda Kadlecová, Adam Jelínek, Hana Jedličková, Nikola Hrušková, Jana Dubová, Jan Drobisz, Jitka Drbušková, Michaela Casková, Magdalena Bořkovcová, Pavla Boháčová, Věra Bednářová.

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     

objevujpamatky    VW logo

33 HB web

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

ZASÍLÁNÍ NOVINEK