Zvolte jazyk

XIII. trienále ex libris 18. 5. - 24. 6. 2012

Od 18. 5. do 24. 6. 2012 bude havlíčkobrodská galerie vystavovat přehlídku současné tvorby českého ex libris - XIII. trienále. Jedná se o celostátní pravidelnou přehlídku současné tvorby ex libris ve spojení s konáním sjezdů sběratelů a přátel ex libris. Přehlídky se konají v Chrudimi od roku 1974 a pravidelně je obesílá kolem 150 - 170ti předních českých grafiků a tvůrců ex libris.

Josef Saska : Ex libris M. K.Hackova_Katerina_Ex_LibrisHaskova_Eva_Ex_LibrisHoralkova_Helena_Ex_LibrisOtava_Jan_Ex_LibrisVotavova_Blanka_Ex_LibrisVychodilova_Olga_Ex_LibrisZatloukalova_Marta_Ex_Libris


XIII. TRIENÁLE EX LIBRIS
18. 5. - 24. 6. 2012 hostí výstavní prostory havlíčkobrodské galerie přehlídku současné tvorby českého ex libris – XIII. trienále. Na výstavě je k vidění 736 ex libris od 195 autorů. K výstavě je již tradičně připraven katalog, v němž je vedle prezentace tvorby všech oceněných autorů reprodukováno ex libris každého zúčastněného výtvarníka.
Ex libris neboli knižní značka byla a stále je předmětem zájmu našich předních umělců; zpočátku jako nedílná součást knihy, v určitém období jako módní záležitost, či předmět sběratelství. Koncem  20. století se vztah mezi objednavatelem a obsahem vytratil a dnes se ex libris rozvíjí jako samostatný obor drobné volné grafiky. Přes všechny historické posuny a změny v přístupu ke knize i její specifické součásti - ex libris - má široká uměnímilovná veřejnost opět možnost se seznámit se současnou podobou této disciplíny; především díky činnosti Památníku národního písemnictví v Praze a hlavně jeho Kabinetu ex libris v Chrudimi, který v úzké spolupráci se Spolkem sběratelů a přátel ex libris od roku 1974 již po třinácté připravil a realizoval přehlídku nových prací vzniklých v období let 2009 – 2011.
Vybraná kolekce ex libris se poprvé veřejnosti představila ve výstavní síni Divadla Karla Pippicha v Chrudimi v termínu od 8. října do 13. listopadu 2011. Její repríza v Havlíčkově Brodě bude významným obohacením kulturního života města a kromě spokojených návštěvníků se vybraná díla jistě dočkají ocenění i ze strany sběratelů ex libris.
Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 18. května v 17.00 hodin. Výstavu uvede Marie Sedmíková a na akordeony zahrají žákyně ZUŠ Smetanovo náměstí, Havlíčkův Brod pod vedením Ivany Laštovičkové.
 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     

objevujpamatky    VW logo

33 HB web

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

ZASÍLÁNÍ NOVINEK