Zvolte jazyk

Zlínský okruh 2 (10. 2. - 25. 3. 2012)

Zlínský okruh II Práce s papírem a na papíře Pocta Mariu Kotrbovi Projekt věnuje pozornost výlučně pracem na papíře a práci s papírem, tedy s materiálem a zároveň médiem mezi umělci sledovaného okruhu hodně využívaným. Bude pro diváka jistě zajímavé vidět, jak práci s papírem rozumí malíř, grafik nebo sochař. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 10. února 2012 v 17 hodin. K výstavě promluví Ivan Neumann, hudební program Radim Hanke. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Zlínský okruh 2
(10. 2. - 25. 3. 2012)

Tvorba třinácti autorů /Marius Kotrba, Zdeněk Macháček, Ivo Sedláček, Zdeněk Gajdoš, Lubomír Jarcovják, Radim Hanke, Kamil Mikel, René Hábl, Pavel Preisner, Patrik Hábl, Martin Čada, Zdeňka Saletová, Oldřich Tichý reprezentuje velkou různorodost osobních přístupů k současnému výtvarnému vyjadřování, jehož síla, naléhavost a kvalita není nikterak limitována místem vzniku, ale hloubkou a opravdovostí osobního nasazení a vkladu.
Na výstavě se představí i zcela nová jména mladších autorů, začasté právě absolventů zlínské školy umění, jejichž charakteristická výtvarná řeč přináší do zlínského prostředí osobité podněty.
Výtvarní umělci střední i mladší generace prezentovaní na výstavě nejsou se Zlínem spojeni výhradně svým původem, ale především svou tvorbou, která vytváří současný osobitý profil regionu a výrazně tak promlouvá do celkové charakteristiky soudobého českého výtvarného panoramatu.
Na výstavě jsou prezentováni i někteří umělci tvořící momentálně mimo region. Vzhledem k tomu, že jsou to právě ti nejmladší z vystavujících, je jejich vazba na kraj, z něhož vyšli, stále ještě velmi intenzivní.

O umělcích Zlínského okruhu

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     

objevujpamatky    VW logo

33 HB web

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

ZASÍLÁNÍ NOVINEK