Zvolte jazyk

VÝSTAVA JANA ZSCHAUEROVÁ - PLSTĚNÍ A FIMO

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě Vás srdečně zve na výstavu prací Jany Zschauerové, která probíhá ve sklepních prostorách galerie od 16. prosince 2011 do 22. ledna 2012.


Mgr. Jana Zschauerová-Stejskalová vyrostla v učitelské rodině v České Bělé. Uměleckým řemeslům se věnuje i díky inspirativnímu rodinnému zázemí již od dětství. Praktické uvažování ji sice přivedlo místo na vytouženou šperkařskou školu v Turnově na zdravotnickou školu v Havlíčkově Brodě a posléze na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde vystudovala obor pedagogika a ošetřovatelství, ale výtvarná řemesla byla u ní vždy přinejmenším na stejném stupni zájmu. Tento elán a zájem ji neopustily ani během její práce v Rakousku a ročním pobytu v USA, kde se věnovala péči o seniory. Několik let pak prožila v Německu, odkud se v roce 2005 vrátila i s rodinou do České republiky. Nyní žije v Praze, ale s Českou Bělou a Havlíčkovým Brodem ji stále pojí pevné pouto.

V roce 2001 se uskutečnila její výstava malovaného hedvábí, která měla dobrou odezvu.

Svou kreativitu využívala především pro radost a potěšení svých blízkých - krásně nazdobeným narozeninovým dortem počínaje, přes nápaditou a kouzelnou garderobu pro malou neteř pokračuje, až po výjimečné a luxusní oblečení a módní doplňky pro celou dámskou část rodiny.

Jana Zschauerová ale nezůstala jen u malovaného hedvábí, postupem času objevila nové materiály a techniky k rozšíření své tvorby.

 

pozvankaVÝSTAVA JANA ZSCHAUEROVÁ - PLSTĚNÍ A FIMOVÝSTAVA JANA ZSCHAUEROVÁ - PLSTĚNÍ A FIMOVÝSTAVA JANA ZSCHAUEROVÁ - PLSTĚNÍ A FIMOVÝSTAVA JANA ZSCHAUEROVÁ - PLSTĚNÍ A FIMOVÝSTAVA JANA ZSCHAUEROVÁ - PLSTĚNÍ A FIMOVÝSTAVA JANA ZSCHAUEROVÁ - PLSTĚNÍ A FIMOVÝSTAVA JANA ZSCHAUEROVÁ - PLSTĚNÍ A FIMO

Plstění - text

Fimo - text


 
 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     

objevujpamatky    VW logo

33 HB web

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

ZASÍLÁNÍ NOVINEK