Zvolte jazyk

2x krajina; Jana Bauerová (fotografie) a Michal Rádl (olejomalby)

V pátek 15. června 2007 bude v 18 hodin zahájena výstava s názvem: 2x krajina, na níž představí svá díla dva autoři: Jana Bauerová a Michal Rádl. Přijměte naše pozvání a přijďte se podívat na výtvarná díla, která různým způsobem pracují s tématem krajiny - ať už formou maleb nebo fotografií.

V pátek 15. června 2007 bude v 18 hodin zahájena výstava s názvem: 2x krajina, na níž představí svá díla dva autoři: Jana Bauerová a Michal Rádl.
Přijměte naše pozvání a přijďte se podívat na výtvarná díla, která různým způsobem pracují s tématem krajiny - ať už formou maleb nebo fotografií.
Michal Rádl, Zákaz vjezdu za soumraku, 2006
Pardubický rodák Michal Rádl (*1967) představí v prostorách galerie především své nejnovější olejomalby z let 2006 a 2007. Tento absolvent pražské výtvarné akademie se už ve své diplomové práci „Mezi akcí a malbou“ (1997) věnoval vzájemnému ovlivňování těchto dvou oblastí výtvarné tvorby. I dnes se prostřednictvím svých děl pokouší dokázat, že malba v plenéru není anachronismem a má své nezastupitelné místo v krajinářské tvorbě.
Sám sice využívá i možností fotografie. Jako noční chodec či výletník se však snaží jednotlivé dojmy z různých krajin uchovávat především v mysli a znovu je pak interpretovat pomocí barev a plátna. Maluje místa důvěrně známá, s nimiž jsou spjaté jeho osobní prožitky. Často je zaujat industriálními objekty nebo užitkovými předměty, které už našly v krajině své místo. Naopak lidský prvek se v jeho obrazech příliš neobjevuje. Divák tak má příležitost vnořit se do obrazů osvětlených zajímavým světlem a věnovat více své pozornosti neživým věcem, které nás v reálném světě obklopují, ale které už natolik zevšedněly, že je téměř nevnímáme.

Svou tvorbou se bude prezentovat i fotografka a písničkářka z Čáslavi, Jana Bauerová, která náměty svých fotografií vhodně doplní krajinomalby pana Rádla. Oba autory pojí nejen zaujetí pro krajinu, ale i vzájemné přátelství a písničkářská tvorba.
Jana Bauerová zaznamenává na svých fotografiích různá známá místa České republiky. Nejedná se však o pouhý dokumentační záznam daného místa / památky. Pomocí různých rekvizit a náhodných kolemjdoucích dává na první pohled známé stavby do nových souvislostí a nutí diváky k zamyšlení nad jejich dnešním významem pro společnost. Návštěvníci z řad turistů tak mohou na základě vlastních zkušenosti zhodnotit, jak sami vnímají zdokumentovaná místa - stejně jako v případě obrazů Michala Rádla.

Srdečně všechny zveme k návštěvě.

Mgr. Hana Venzhöferová, kurátorka sbírek

Michal Rádl, Zákaz vjezdu za soumraku, 2006Michal Rádl, Šraňky, 2006Michal Rádl, Krumlovský Šikanzen, 2007Michal Rádl, Zdymadlo u Závišova kamene, 2006vernisáž, zleva: ředitelka galerie Hana Nováková, Jana Bauerová a Michal Rádlz vernisážez vernisážez vernisážez vernisáže

pozvánka na vernisáž výstavy pozvánka, 2x krajina

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     

objevujpamatky    VW logo

33 HB web

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

ZASÍLÁNÍ NOVINEK