Zvolte jazyk

3 KROKY OD BUKU

 

3 kroky od buku

 

3 KROKY OD BUKU

Příběh vývoje jedné knihy jihlavského grafického studia Dizen. Marie Musilová, Jan Janeček a Eliška Beránková v roce 2018 založili knihařskou dílnu Buk. Výstavní projekt v sobě spojuje volné malby na dané téma Alice Waisserové (*1974), Jantry Šímové (*1998) a Zbyňka Linharta (*1981) s ukázkami procesu konstrukce a technického zpracování připravované publikace, tedy makety a ukázky konstrukce knihy.

Projekt doprovodí autorské písmo navržené Janem Janečkem. Unikátní je také konstrukce „krabicové trilogie“, kterou trojice designérů připravovala k uvedení na knižní trh v roce 2022, kdyby se během realizace všechno nezměnilo… Interaktivně komponovaná výstava tematizuje přírodu a životní prostředí. Protože vznikající kniha je určena dětem i dospělým, připravuje Studio Dizen speciální dílny a další aktivity, které doplní edukační programy galerie. Tři kroky od Buku je variabilní a stále se vyvíjející projekt — knihy versus divadlo. Celý vývoj mapujeme a představujeme v rámci tří výstav v galeriích na Vysočině. V celém konceptu je důležité číslo 3.

3 kroky od Buku (tři krabice-knihy — ve městě, v tůni, na buku)

3 členové knihařské dílny BUK, která knihu realizuje a chce vydat (Marie, Eliška Jan)

3 výtvarníci, které jsme oslovili, aby na projektu spolupracovali (Zbyněk, Jantra, Alice)

3 plánované výstavy, které mapují vývoj celého konceptu a ukazují tak širší veřejnosti jak vzniká vývoj knihy od konceptu přes realizaci až na pulty knihkupectví.

— 1. výstava (OGV Jihlava 2022), ukázky prvních ilustrací a maket, které mapují původní představy, jak budou krabice-knihy vypadat.
— 2. výstava (Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě 2024), výstava naváže na první výstavu a ukáže v maketách, obrazech a ilustracích změny, které v rámci vizuálního vývoje nastaly. A nebude jich málo :-).
— 3. výstava (Horácká galerie Nové Město na Moravě nebo Osmička Humpolec), zde budou představeny již kompletně připravené knihy k vydání a uvedení na trh.

Marie Musilová

 

Slavnostní zahájení výstavy proběhne 11. 10. 2024

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     

objevujpamatky    VW logo

33 HB web

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

ZASÍLÁNÍ NOVINEK