Zvolte jazyk

PETRKOV V NÁS, aneb pocta Bohuslavu Reynkovi

Kocourek

 

Letos je to již půlstoletí, kdy odešel básník a grafik Bohuslav Reynek. V květnu 2022 si pak připomeneme 130. výročí jeho narození.

Bohuslavu Reynkovi a jeho dílu jsme již v naší galerii uspořádali několik samostatných výstav. Pro letošní rok jsme se domluvili s architektem Davidem Vávrou, který si spolu se třemi scénografy, sdružujícími se kolem Divadla Sklep a jeho domovské scény Divadla Na Dobešce, čas od času určí téma, na jehož základě, každý po svém, tvoří. Výsledek se ostatní dozvídají zpravidla až na vernisáži.

Osobnost, život i dílo básníka a grafika Bohuslava Reynka a genius loci zámečku v Petrkově je inspirovalo natolik, že vzniklo již několik výstavních souborů čtyř autorů a dávných přátel. Dvě malířky Marcela Burdová, Jitka Hilská a malující architekt David Vávra spolu vystavují již od roku 1997, scénograf Vítězslav Fejlek se k nim přidal v roce 2005. Mají za sebou společné výstavy na mnoha místech po České republice, několik výstav v Praze, výstavy ve Švédsku. Poslední soubor se nyní představuje ve výstavních prostorách havlíčkobrodské galerie. Díla všech čtyř autorů pak doplňuje ukázka z inspirační výtvarné tvorby Bohuslava Reynka ze sbírek naší galerie.

 

Bohuslav Reynek, KocourekBohuslav ReynekMarcela Burdová, Hořící keřeMarcela Burdová, KakostJitka Hilská, Otevřené srdce, 2012Jitka Hilská, Podzim, 1992Jitka Hilská, Šero před svítáním, 1997David Vávra, Bohuslav Reynek - BlázenDavid Vávra, Petrkovské zátišíVítězslav Fejlek, Okno v PetrkověVítězslav Fejlek, Okno v PetrkověPohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_1Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_2Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_3Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_4Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_5Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_6Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_7Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_8Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_9Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_10Pohled do výstavy Petrkov v nás aneb pocta Bohuslavu Reynkovi_11Z vernisážeZ vernisážeJitka Hilská, Marcela Burdová, Vítězslav Fejlek a David VávraMarcela Burdová, Vítězslav Fejlek a David VávraZ vernisážeZ vernisážeZ vernisáže
 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     

objevujpamatky    VW logo

33 HB web

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

ZASÍLÁNÍ NOVINEK