PETRKOV V NÁS, aneb pocta Bohuslavu Reynkovi

Kocourek

 

Letos je to již půlstoletí, kdy odešel básník a grafik Bohuslav Reynek. V květnu 2022 si pak připomeneme 130. výročí jeho narození.

Bohuslavu Reynkovi a jeho dílu jsme již v naší galerii uspořádali několik samostatných výstav. Pro letošní rok jsme se domluvili s architektem Davidem Vávrou, který si spolu se třemi scénografy, sdružujícími se kolem Divadla Sklep a jeho domovské scény Divadla Na Dobešce, čas od času určí téma, na jehož základě, každý po svém, tvoří. Výsledek se ostatní dozvídají zpravidla až na vernisáži.

Osobnost, život i dílo básníka a grafika Bohuslava Reynka a genius loci zámečku v Petrkově je inspirovalo natolik, že vzniklo již několik výstavních souborů čtyř autorů a dávných přátel. Dvě malířky Marcela Burdová, Jitka Hilská a malující architekt David Vávra spolu vystavují již od roku 1997, scénograf Vítězslav Fejlek se k nim přidal v roce 2005. Mají za sebou společné výstavy na mnoha místech po České republice, několik výstav v Praze, výstavy ve Švédsku. Poslední soubor se nyní představuje ve výstavních prostorách havlíčkobrodské galerie. Díla všech čtyř autorů pak doplňuje ukázka z inspirační výtvarné tvorby Bohuslava Reynka ze sbírek naší galerie.

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     facebook     instagram 

ICOM PRAGUE 2022 logo jeden radek CMYK color    PODPORIL KV   

 

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}