VÝTVARNÁ SOUTĚŽ "HRDINOVÉ VŠEDNÍCH DNÍ"

Zadání soutěže:

Letošní rok se nese v duchu oslav vzniku České republiky a připomínáme si významná tzv. osmičková výročí. My bychom ale chtěli připomenout a oslavit každý rok z minulého století, neboť tam se objevovali právě oni HRDINOVÉ VŠEDNÍCH DNÍ.
Poslední století našich dějin nebylo jen o válečných událostech nebo o nespravedlnosti a útrapách, které přinesl minulý režim. Věděli jste třeba, že v roce 1925 se začala vyrábět stavebnice Merkur, která přinesla radost tolika dětem? A že už v roce 1953 začala vysílat Česká televize a v roce 1965 poprvé běžel Večerníček? Nebo, že v roce 1961 vynalezl Otto Wichterle kontaktní čočky a mnoho lidí osvobodil od brýlí?? To všechno byly události všedních dní, které přitom měnily životy, a to
je vašim úkolem: najít a připomenout nějakou zajímavou událost nebo osobnost od roku 1918 do roku 2018. Těšíme se na vaše nápady!

Technika ani formát nejsou omezeny.
Soutěžní práce označte čitelně jménem autora, věkem, e- mailem a školou, která práci do soutěže zasílá (pokud se nejedná o jednotlivce) a odešlete nejpozději do pátku 19. 10. 2018 na adresu Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Havlíčkovo nám. 18, 580 01 Havlíčkův Brod nebo osobně odevzdejte na recepci galerie.

Soutěž je určena žákům 2. stupně ZŠ, studentům SŠ, ZUŠ v uvedených věkových kategoriích i jednotlivcům.


Hodnocení:

Výsledky soutěže budou hodnoceny porotou složenou z odborných zaměstnanců galerie ve třech věkových kategoriích (1., 2. stupeň ZŠ a SŠ).
První tři z každé kategorie budou oceněni. Vyhlášení soutěže proběhne v rámci zahájení výstavy „Dobrých sto“ v pátek 26. 10. 2018 v 10.00 hodin. Nejlepší soutěžní práce budou zároveň vystaveny v prostorách galerie. Po skončení výstavy si budou moci účastníci soutěže vyzvednout své práce na recepci insttuce nebo je zašleme na náklady příjemce na jakoukoliv adresu.


Případné dotazy směřujte na Terezau Machovcovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 739 329 160 či 569 427 035).


STATUT SOUTĚŽE

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina    rada galerii     facebook      PODPORIL KV

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}