ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK březen/4

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu opět nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na návody a nápady k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám fotky na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

VELIKONOČNÍ POZDRAV

Doba je taková jaká je, nemůžeme vídat naše blízké a často zůstáváme doma. Nesmíme ale klesat na mysli a nesmíme nechat smutnět ani naše kamarády, babičky a dědečky, za kterými teď nemůžeme. Pojďme se vrátit v čase a začněme zase psát dopisy a malovat přání! Každé vlastnoruční přáí má totiž obrovskou sílu, a to vykouzlit úsměv na tváři tomu, komu příjde - připomene mu, že na něj moc myslíte. Tak rychle pro papír, barvičky, pastelky, nůžky a lepidlo a pojďme ozvláštnit Velikonoce našim blízkým. Krásné přáníčko nebo dopis pečlivě zalepte do obálky, nalepte známku a utíkejte k nejbližší poště. A pak už se jen můžete těšit, až přáníčko přijde...

Co budete k výrobě potřebovat:
papír (nejlépe čtvrtku), pastelky / fixy / barvy / tuš / centropen / balící papír / lepidlo / barevné lepící pásky... techniku necháváme zcela na vás

 

Jak postupovat:

1. Nejprve si vše nachystejte na stůl. Důležitý je tvrdší papír (nejlépe čtvrtka), na který budete přáníčko tvořit. Pak si přineste barvičky, pastelky, fixy, centropen, lepidlo, barevné papíry a vše možné, co budete k tvorbě přáníčka potřebovat.

2. Papír si pěkně přehněte na půl (pěkně růžek na růžek, ať to nemáte křivé), aby vám vzniklo přáníčko. Můžete si i připravit několik šablon (například vajíčko, zajíčka...)

3. A můžete začít tvořit!

4. Nezapomeňte do vašeho výtvoru zapojit i nápis "Veselé Velikonoce" a dovnitř napsat nějaké pěkné přání nebo třeba básničku. Hurá máme hotovo!

5. Přáníčko dejte do obálky (i obálku můžete výtvarně pojmout a namalovat na ní obrázky, nebo na ní něco nalepit). Nalepte známku. A teď už nezbývá, než obálku poslat.

TIP!: Techniku necáváme zcela na vás a vaší náledě, ale máme pro vás několik tipů na zajímavé tvoření. Podívejte se na obrázek - využijte například otisky prstů, které dotvořte třeba do tvarů vajíček. Vyrobte třeba lepenou koláž ze zbytků balícího papíru, anebo jen malujte od ruky co vás napadne. 

 

FOTOGALERIE

 

 

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     facebook     instagram 

ICOM PRAGUE 2022 logo jeden radek CMYK color    PODPORIL KV   

 

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}