ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK březen/2

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu opět nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na návody a nápady k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám fotky na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

NA CHVÍLI ILUSTRÁTOREM

Pojďme společně zkusit vytvořit ILUSTRACI! A co je to vlastně ilustrace? Žádná dětská knížka by se bez ní neobešla - ilustrace jsou totiž obrázky v knížkách. Zkuste si sami jednu takovou ilustraci vytvořit... 

Co budete k výrobě potřebovat:
papír (nejlépe čtvrtku), pastelky / fixy / barvy / tuš / centropen... techniku necháváme zcela na vás a nezapomeňte mít po ruce svojí oblíbenou knížku

 

Jak postupovat:

1. Připravte si čtvrtku. Ve vaší oblíbené knížce najděte kousek textu, který máte opravdu nejraději a na čtvrtku ho krasopisně opište.

2. Když máte připravený text, můžete si nejprve udělat návrh na nějaký "šmírák" (obyčejný papír, který pak můžete zahodti) nebo můžete klidně začít tvořit od ruky.

3. Nechte se unášet fantazií a vytvořte obrázek přesně tak, jak si ho představujete.

4. Pokud máte volné celé odpoledne, můžete si takto vytvořit i vlastnoruční knížku s obrázky - papíry nakonec slepíte jako leporelo. Nezapomeňte, že každá taková knížka by mela mít krásně zdobenou titulní stranu!

 

FOTOGALERIE

 

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     facebook     instagram 

ICOM PRAGUE 2022 logo jeden radek CMYK color    PODPORIL KV   

 

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}