ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK březen/1

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu opět nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na návody a nápady k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám fotky na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

VĚTRÍK

Máme tu jaro, sluníčko svítí a teplejší vítr už pofukuje. Je čas vyrobit si barevné větrníky, které nám rozsvítí květináče nebo zahradu.

Co budete k výrobě potřebovat:
barevný papír, špendlík, korálek, kousek korku (lze nahradit několika kousky lepenky nelepenými na sebe), špejli, tavnou pistoli, nůžky, pravítko, tužku 

 

Jak postupovat:

1. Z archu papíru si připravíme přesný čtverec. Jak velký, záleží jen na vás - pokud budete chtít větrník pěkně velký a výrazný udělejtte jej z papíru A4, pokud budete chtít mít jen maličký, vycházejte z velikost poloviční (tedy A5).

2. Papír můžete vybrat potištěný z obou stran nějakým zajímavým vzorem, nebo jen čistě barevný anebo můžete pomalovat fixami či voskovkami čtvrtku.

3. Uprostřed papíru si narýsujeme křížek, abychom si vytvořili střed papíru (pravítko položte vždy tak, aby směřovalo přesně z rohu do rohu) a přitom si narýsujeme od rohů papíru přesně do středu 4 čáry (z každého rohu jednu). 

4. Nyní čáry rozstříhneme a v každém druhém rohu si připravíme špendlíkem dírku.

5. Nakonec si připravíme tyčku k větrníku, kterou vyrobíme tak, že tavnou pistolí přilepíme kousek korku nebo nebo navrstvené lepenky na špejli.

6. Když máme vše hotovo, na špenslík navlékneme korálek a po jednom navlékneme listy větníku. Špendlík nakonec propíchneme středem a než špendlík zapíchneme do připravené špejle, navlékneme ještě jeden korálek, aby se větrník lépe a snadněji točil, teprve pak jej zapíchneme do korku na špejli. A teď? Pořádně foukněte a zjistěte, jestli se větrník dobře točí!

 

 

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     facebook     instagram 

ICOM PRAGUE 2022 logo jeden radek CMYK color    PODPORIL KV   

 

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}