ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK leden/4

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu opět nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na návody a nápady k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám fotky na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

TISK Z  PAPÍROVÉ KOLÁŽE

Tento týden si ukážeme jednu ze základních výtvarných tchnik - tisk z koláže. Tentokrát vytvoříme základní papírovou koláž, zatím co příští týden si ukážeme, jak tuto techniku zdokonalit ještě s dalšími materiály.

 

Co budete k výrobě potřebovat:
papíry o různých tloušťkách (obyčjný kancelářský papír, čtvrtku, karton - třeba z krabiček od čaje, silný karton třeba z krabice od bot), nůžky, lepidlo, akrylovou barvu, houbičku na nádobí

 

Jak postupovat:

1. Nejprve si vytvoříme návrh, ten je u tiskařských technik opravdu důležitý, abychom věděli, co vlastně chceme vytvořit. Pokud jste ale krativní duše a máte rádi abstraktní dílo, a nebo rádi tvoříte bez rozmyslu, můžete vytvořit koláž náhodně. 

2. Následně si připravíme TISKAŘSKOU MATRICI - tedy vlastně onu koláž, ze které budeme tisknout. Na základní destičku (nejtvrdší papír, který máme) si naskládáme vystříhané kousky koláže. Teprve až jsme s koláží spokojení, tak jednotlivé kousíčky nalepíme. Lepíme pečlivě a destičku s koláží si na chvíli vložíme pod knížku, aby vše opravdu dobře drželo. 

3. Až nám koláž dobře zaschne, celou jí natupujeme houbičkou s barvou. Buďte trpěliví a barvu natupujte opravdu poctivě, aby nikde nebyly příliš velké vrstvy a někde zase naopak barvy nebylo jen málo (pokud máte doma tiskařský váleček, budete mít práci snažší, houbička jej ale velmi účinně nahradí). A teď rychle matrici zakrýl obyčejným papírem, a nebo čtvrtkou a pořádně všechno k sobě přimáčknout a silou uhladit.

4. Nakonec papír opatrně od matrice odlepte a už vidíte výsledek! 

Tip!: Pokud chcete vytvořit více tisků, připravte si více matric s kolážemi. Matrice totiž vydrží pouze 2-3 obtištění, než se pomalu začne rozpadat. 

 

FOTOGALERIE

 

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina    rada galerii     facebook      PODPORIL KV

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}