ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK leden/3

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu opět nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na návody a nápady k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám fotky na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

ZASNĚŽENÁ NOC

Co budete k výrobě potřebovat:
2 čtvrtky, vodové barvy, štětec, sůl, centropen nebo černou fixu, bílý fix nebo bílou barvu (akrylovka/tempera), lepidlo

 

Jak postupovat:

1. Začneme tím, že si nejprve připravíme pozadí pro noční město. Na čtvrtku zapustíme do sebe několik tmavých barev, abychom vytvořili podobu oblohy. Použijeme různé odstíny tmavě modré, fialové, vínové a trochu černé. Nechte vyřádit svojí fantazii ať je obloha krásně "flekatá".

2. Dokud máme ještě papír mokrý, vezmeme sůl a papír posolíme (nejlepší je sůl hrubozrnná, ale postačí i ta obyčejná). Barvy se solí necháme pěkně zaschnout. Už při schnutí uvidíte, jak sůl barvy zesvětluje a dělá na nich zajímavé mapy.

3. Zatímco nám bude usychat pozadí, vezmeme druhou čtvrtku a nakreslíme na ni centropenem různé domečky. Kreslete třeba dům, ve kterém bydlíte, nebo vymyslete takový dům, který je naprosto podle vašich představ. Domečků si připravte několk, aby vám pak daly dohromady menší městečko nebo vesnici.

4. Pokud už máme pozadí suché, odrolíme z něj do koše sůl.

5. Nyní již můžeme nalepovat domečky, pěkně jeden vedle druhého. Nakonec bílou barvou můžete na oblohu ještě "naťupat" sníh a domalovat detaily - třeba měsíc, sněhuláka, plot zahrady atd.

Tip!: Pokud chcete mít oblohu efektnější a máte doma třpytky, můžete noční oblohu ozdobit třpytkami nebo lesklými prvky. 

 

 

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina    rada galerii     facebook      PODPORIL KV

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}