ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK leden/2

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu opět nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na návody a nápady k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám fotky na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

ŠIŠKULÁCI (SNĚHULÁCI ZE ŠIŠEK)

Co budete k výrobě potřebovat:
Šišku, bílou barvu (akrylová nebo tempera), štětec, bílý papír, tekuté lepidlo (nejlépe Herkules), černý nebo tmavý papír, kousek stuhy, fixy, tavnou pistol, špejli

 

Jak postupovat:

1. Nejprve si připravíme šišku - její konečky obarvíme barvou na bílo a necháme ji pořádně uschnout (můžete ji na chvíli položit na topení).

2. Připravíme si hlavičku: kousek bílého papíru zmačkáme do kuličky a na kuličku pak herkulesem přilepujeme kousíčky papíru, abychom měli hlavičku krásně kulatou a hladkou (kousky papíru si můžeme natrhat nebo nastříhat). Hlavičku necháme pořádně uschnout. 

3. Připravíme si malý jednoduchý klobouček. Nejprve vystříhneme kolečko z černého papíru (kolečko přizpůsobte velikosti hlavičky - narýsujte si ho kružítkem, nebo obkreslete podle něčeho kulatého). Pak ustříhneme pružek papíru, kterému nahoře i dole uděláme malé zástřihy, abychom je mohli ohnout dovnitř. Záhyby natřeme lepidlem a přilepíme ke kolečku a na druhý konec přilepíme kousek papíru, který si obstřihneme podle vršku kloboučku. 

4. Pokud máme již suchou hlavičku, můžeme sněhulákovi namalovat obličej (nosík můžete vyrobit i z kousku oranžového papíru).

5. Nakonec všechno poslepujeme dohromady. Na šišku (na nejširší část) nalepíme hlavičku, na hlavičku nalepíme klobouček a dolů ještě špejli, aby nám sněkulák držel třeba v květináči. No nezbývá než doladit detaily a sněhuláčkovi přidat šálu - kousek stužky nalepíme okolo krku. A máme hotovo! 

Tip!: Sněhuláčkovi můžete z chlupatého drátku nebo z drobných větviček vyrobit ještě ručičky. 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina    rada galerii     facebook      PODPORIL KV

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}