ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK leden/1

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu opět nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na návody a nápady k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám fotky na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

TŘÍKRÁLOVSKÁ KORUNA

Co budete k výrobě potřebovat:
Barevné papíry (nebo třeba i vánoční vzorovaný balící papír), tužku, nůžky, lepidlo

 

Jak postupovat:

1. Nejprve si na barevný (nebo vzorovaný balící) papír nastříháme na čtverce velké 15x15cm. Budeme potřebovat 6 - 8 ks, podle velikosti hlavy, na kterou korunu děláme. 

2. Vystříhané papíry nejprve přeložíme přesně napůl. Rozevřeme a přeložíme napůl ještě příčně. Vzniknou nám tak na každém papíře 4 menší čtverečky.

3. Pak vezmeme dva horní rohy každého čtverce a přeložíme je do středu. Vznikne nám takový domeček.

4. Spodní stranu papíru přeložíme pod stříšku a pak otočíme nahoru, jako bychom skládali papírovou čepici. Postup zopakujeme u všech čtverců... A máme připraveno, teď už jen korunu zkompletovat!

5. Naskládané tvary zasuneme do sebe, pokud máte strach, že by se koruna mohla rozpadnout, zajistěte vše lepidlem. Na závěr oba konce vzniklé řady trojůhelníků zasuneme do sebe a hurá, máme korunu!

Tip!: Korunu můžete dozdobit podle vlastní fantazie. Například přidat třpytky, bambulky, nalepovací kamínky, zkrátka co doma najdete. 

 

 

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina    rada galerii     facebook      PODPORIL KV

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}