ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK IV.

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na několik návodů a nápadů k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám je na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

SERIÁŽ - tvořte jako Josef Honys

Co budete k výrobě potřebovat:
dva obrázky (mohou být vystřižené z časopisů, fotografie, nebo namalované obrázky); pravítko; lepidlo; tužku; nůžky, podkladový papír (nejlépe černý)

Seriáž je vlastně druh koláže, která má ale jistý řád a někdy i matematický klíč. Proto byste měli přesně rýsovat, stříhat a také lepit, ať je váš výtvor co nejlepší.

1. Připravte si dva obrázky (pozor obrázek může být i jenom jeden, stačí ho rozstříhat a poskládat v jiném pořadí, než byl původně - záleží na vaší fantazii) a rozstříhejte je. Můžete je rozstříhat na čtverečky, nebo pruhy, pak k sobě lépe pasují a celkově vaše dílko bude vypadat uhlazeně - čtverce a pruhy si nejprve narýsujte podle pravítka, abyste si usnadnili práci. 

2. Připravené proužky nebo čtverečky si můžete zezadu očíslovat. 

3. Na si podkladový papír si nanečisto zkuste dílko sestavit.

4. Teď nezbývá než vše nalepit na podkladový papír.

Tip!: Nakonec můžete obrázek vylepšit silným výrazným fixem, tak jako svá díla dotvářel Josef Honys.

 

Seriáž jsme s některými žáky vyráběli v rámci programu NENÍ PÍSMO JAKO PÍSMO, který byl součástí výstavy Josef Honys 1919/1969. Všechny seriáže se opravdu velmi povedly! 

 

FOTOGALERIE

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina    rada galerii     facebook      PODPORIL KV

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}