ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK III.

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na několik návodů a nápadů k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám je na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

TISK Z PRABIČKY OD OBĚDA (tisk z polystyrenu)

Co budete k výrobě potřebovat:
polystyrenovou krabičku od jídla, nůžky, tužku, obyčejný papír, čtvrtku, akrylovou barvu nebo temperu, houbičku na nádobí, podložku na barvu (kousek kartonu...)

1. Z polystyrenové krabičky odtrhněte horní víko a vystřihněte z něj rovnou, neprofilovanou (středovou část).

2. Na měkký papír si obkreslete vystřižený tvar polystyrenu a vytvořte si předlohu. Můžete ale pracovat i bez předlohy a vytvořit tak umělecké dílko zcela podle vaší fantazie!

3. Předlohu si položte na připravený plátek polystyrenu a ostrou tužkou předlohu silou obtáhněte, aby se do polystyrenu protlačila. Pokud pracujete bez předlohy, kreslete silněji ořezanou tužkou přímo na plátek polystyrenu.

4. Polystyren s vytlačeným vzorem natupujte houbičkou barvou.

5. Položte na čtvrtku a přitisknětě, aby se obrázek obtiskl.

6. Teď polystyren odklopte a zjistěte, jak vám zadařilo. Polystyrenové matrice vydrží tak dva až tři otisky. Tímto způsobem si můžete vytvořit nejrůznější obrázky, přáníčka, a nebo i pohlednice. 

 

FOTOGALERIE

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina    rada galerii     facebook      PODPORIL KV

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}