ONLINE VÝTVARNÝ KROUŽEK II.

prazdniny v galerii

 

Protože děti kvůli aktuálnímu nouzovému stavu nemohou do galerie, musí galerie za nimi - alespoň virtuálně. Každé úterý (tedy v den kdy, běžně probíhá kroužek) se můžete těšit na několik návodů a nápadů k výtvarnému tvoření.

Moc Vás prosíme, pokud budete s dětmi podle návodů tvořit, vyfotografujte jejich dílka a zašlete nám je na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi tato dílka online vystavíme na našich facebookových stránkách.

 

DOMALOVANÁ KOLÁŽ Z PŘÍRODNIN... prostě "kombinovaná tehnika" :-) 

Co budete k výrobě potřebovat:
kamínky, dřívka, klacíky (nebo jiné přírodniny), čtvrtka, tužka, centropen, nůžky, kousky látky, lepidlo, tavnou pistoli (pokud máte dobré lepidlo, které přilepí kamínky nebo dřevo, obejde se to i bez ní), akrylové nebo temperové barvy, štětec

1. Připravte si přírodniny a čtvrtku. Začněte si na papír skládat kamínky a dřívka, dokud v nich neuvidíte něco konkrétního... v mém případě to byl základ na lodičku a skaliska.

2. Přírodniny si přilepte k papíru. Použila jsem tavnou pistoli, dávejte ale pozor pokud by s ní pracovaly děti (některé pistole zahřívají lepidlo na příliš vysokou teplotu a může dojít k popálení). 

3. Tužkou si LEHCE předkreslete, co byste chtěli vytvořit.

4. Začněte tvořit doplňky. Nalepte látku nebo provázky, pokud se do dílka hodí

5. Teď můžete malovat.

6. Nakonec dokreslete kontury centropenem a pokud se hodí, přidejte klidně i komixové bubliny.

Tip!: Nakonec můžete obrázek dát do rámečku, nebo si rámeček vytvořit z barevných papírových pásek, nebo prostě podlepit větším barevným papírem.

 

FOTOGALERIE

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina    rada galerii     facebook      PODPORIL KV

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}