VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek ve školním roce 2021/2022

Výtvarný kroužek byl založen v roce 1982 jako součást programu estetické výchovy mládeže v rámci mimovýstavní činnosti galerie a svou funkci plní dodnes. Je určen dětem z prvního stupně základní školy. Schází se pravidelně v úterý od 14.30 do 16 hodin v průběhu školního roku. Chodí do něj děti různého školního věku a tomu je přizpůsobena i forma výuky. Děti se seznamují s novými výtvarnými technikami a pracují zde s rozličnými materiály. Zároveň se v již osvojených postupech průběžně zdokonalují. Výhodou kroužku je, že děti mají jedinečnou možnost prohlédnout si nejen všechny nové výstavy, ale také se od lektorky (odborné pracovnice galerie) mohou dozvědět mnoho zajímavého z dějin výtvarného umění. Pro školní rok jsou vždy připraveny tématické výtvarné úkoly, v minulých letech se tak děti vydávaly strojem času do významných epoch dějin umění, vypravily se na cestu kolem světa, poznávaly umění jiných národů či se inspirovaly přírodními živly apod. Kroužek probíhá přímo v prostorách galerie, kde je pro tyto účely zřízen výtvarný ateliér.


Pro přijetí Vašeho dítěte do výtvarného kroužku je jediným kritériem věk a chuť tvořit. Zájemce nefiltrujeme pomocí talentových zkoušek. Výtvarný kroužek při galerii má za cíl přinášet dětem radost z vlastní tvorby, kultivovat vnímání výtvarného umění a rozšiřovat jejich kulturní přehled. 

Kroužek vede lektorka galerie Michaela Machovcová.

Školné činí 1200 Kč na školní rok.

VOLNÁ MÍSTA!!!

 

Při přihlášení do kroužku mají přednost děti, které docházely v minulých letech. Pokud máte zájem přihlásit své dítě, kontaktujte lektorku na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 739 329 160 či 569 427 035.

První setkání kroužku v letošním školním roce proběhne v úterý 14. 9. 2021.

 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     facebook     instagram 

ICOM PRAGUE 2022 logo jeden radek CMYK color    PODPORIL KV   

 

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

{snippet kontejner_KONEC|}