česká verze english version
Hledat
Aktuální výstava Chystá se VŠECHNY VÝSTAVY Přehled výstav (1965 - 2003)
 

Aktuální výstava

Společné dílo sourozenců Evy a Jiřího Brodských (6. 2. – 22. 3. 2015) náhled článku
Výstava „Společné dílo sourozenců Evy a Jiřího Brodských“ ukazuje vzájemnou inspiraci tvorby textilní výtvarnice Evy Brodské s díly jejího bratra Jiřího, restaurátora 
a malíře. Iniciátorem projektu byl Jiří Brodský, který některé své obrazy maluje, jak sám říká velmi úsporně. K malbě používá stará ručně tkaná plátna, která jsou oproti současným průmyslově vyráběným velmi živá. Jejich strukturu nechává záměrně na určitých místech obnaženou. Jedním z takto malovaných obrazů je dílo nazvané Návrh na gobelín. Inspirována tímto dílem utkala Eva Brodská tři gobelíny v různých variantách a to byl podnět k realizaci dalších výtvorů obou sourozenců pro tuto výstavu.

další články (celkem 105)
kraj Vysočina

Galerie v Havlíčkově Brodě na Facebooku

cmvu 
 


Gustav Mahler grapheion


 


 
SEO
 

Aleš Čuma - Po O

Ve dnech 23.5. - 29.6. bude havlíčkobrodská galerie vystavovat výběr z děl brněnského ilustrátora, malíře a hudebníka Aleše Čumy. Vernisáž se uskuteční v pátek 23.5.2008 v 17.00 hodin. Výstavu uvede Martin Findeis, hudební vystoupení zajistí Klárka a Prokop Findeisovi. Všechny srdečně zveme.
Ilustrace Aleše Čumy
Aleš Čuma se narodil 30.5.1967 v Boskovicích. Absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně obor sochařství pod vedením Ladislava Martínka. V letech 1989 - 1994 byl členem uměleckého sdružení Bratrstvo. Zabývá se ilustrací, malbou a kresbou. V současné době pracuje pro nakladatelství Didaktis, pro které ilustruje učebnice pro první stupeň ZŠ. Realizované ilustrace v knihách : Písmenkář, Slabikář, písanky, Počteníčko - pro 1. ročník ZŠ, Čítanka - pro 2. ročník ZŠ, Kamenné růže, Však ty to dokážeš, dráčku Záviši, Můj první rok, Malý lvíček, Netřesk - sborník, Právní rady a Neverbální komunikace.
Samostatné výstavy : 1989 Blansko, 1990 Prostějov, 2001 Městské divadlo v Brně, 2001 Galerie M-Palác, Brno.
Aleš Čuma hraje a zpívá v brněnských kapelách Narvan a Helmutova stříkačka.
Více informací na www.cuma.cz
Ilustrace Aleše Čumy
 
sipka Pozvánka
 
realizace pelikanek.cz