česká verze english version
Hledat
Aktuální výstava Chystá se VŠECHNY VÝSTAVY Přehled výstav (1965 - 2003)
 

Aktuální výstava

Mikoláš Axmann – !lustrace (2. 7. – 23. 8. 2015) náhled článku

Docent Mikoláš Axmann je dalším z absolventů tvz. Čepelákovské školy na AVU v Praze. Pro svou tvorbu si vybral techniku kamenotisku v jeho tradiční podobě. Svá díla označuje jako kamenopisy a jsou vlastně tvůrčí renesancí litografie, která v jeho podání nabízí nekonečnou škálu možností zpodobnění daného námětu. Vedle volné grafiky se věnuje ilustraci a autorským knihám, které svojí originální koncepcí navazují na tisky Josefa Váchala. Za své celoživotní dílo získal i prestižní české ocenění - Cenu Vladimíra Boudníka za rok 2009. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 2. července 2015 v 17 hodin. Výstavu uvede Ivan Neumann. Na akordeon zahraje Jitka Baštová a na loutnu Jindřich Macek. 

další články (celkem 105)
kraj Vysočina

Galerie v Havlíčkově Brodě na Facebooku

cmvu 
 
grapheion
 


 
SEO
 

Aleš Čuma - Po O

Ve dnech 23.5. - 29.6. bude havlíčkobrodská galerie vystavovat výběr z děl brněnského ilustrátora, malíře a hudebníka Aleše Čumy. Vernisáž se uskuteční v pátek 23.5.2008 v 17.00 hodin. Výstavu uvede Martin Findeis, hudební vystoupení zajistí Klárka a Prokop Findeisovi. Všechny srdečně zveme.
Ilustrace Aleše Čumy
Aleš Čuma se narodil 30.5.1967 v Boskovicích. Absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně obor sochařství pod vedením Ladislava Martínka. V letech 1989 - 1994 byl členem uměleckého sdružení Bratrstvo. Zabývá se ilustrací, malbou a kresbou. V současné době pracuje pro nakladatelství Didaktis, pro které ilustruje učebnice pro první stupeň ZŠ. Realizované ilustrace v knihách : Písmenkář, Slabikář, písanky, Počteníčko - pro 1. ročník ZŠ, Čítanka - pro 2. ročník ZŠ, Kamenné růže, Však ty to dokážeš, dráčku Záviši, Můj první rok, Malý lvíček, Netřesk - sborník, Právní rady a Neverbální komunikace.
Samostatné výstavy : 1989 Blansko, 1990 Prostějov, 2001 Městské divadlo v Brně, 2001 Galerie M-Palác, Brno.
Aleš Čuma hraje a zpívá v brněnských kapelách Narvan a Helmutova stříkačka.
Více informací na www.cuma.cz
Ilustrace Aleše Čumy
 
sipka Pozvánka
 
realizace pelikanek.cz